کتاب پس از تو اثر جوجو مویز

کتاب پس از تو اثر جوجو مویز 

قیمت محصول : ۳۳۰۰۰ تومان

برند : Aamout Pub

برای خرید و مشاهده محصول کلیک نمایید.

 

روی جلد رمان «پس از تو»، این عنوان به چشم می‌خورد: «ادامه‌ی رمان: من پیش از تو». همین نکته منجر به  این شد که عشاق رمان‌های «مویز» بار دیگر رمانی پیش رو داشته باشند، با همان سبک و حتی همان شخصیت‌های رمان پرفروش «من پیش از تو». این رمان به‌تازگی منتشر شده است. کار ترجمه‌ی آن را خانم «مریم مفتاحی» انجام داده و نشر «آموت» آن را به چاپ رسانده است.

دنباله‌ای با همان سبک و سیاق

اگر به تاریخ انتشار این رمان دقت کنیم، متوجه خواهیم شد که مویز وقتی «پس از تو» را منتشر کرد، سه سال از انتشار «من پیش از تو» گذشته بود. نسخه‌ی سینمایی آن در حال ساخت بود و فروش آن همچنان ادامه داشت. در واقع استقبال کم‌نظیر خوانندگان از رمان قبلی، که در سال ۲۰۱۲ نوشته شده بود، نویسنده را بر آن داشت تا دنباله‌ای بر آن رمان بنویسد. «پس از تو» نیز مطابق انتظار از فروش خوبی برخوردار شد و بارها به تجدید چاپ رسید. این موضوع تا حدی پیش رفت که این رمان هم به سنت اکثر رمان‌های  مویز در رده‌ی «پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز» قرار گرفت تا مویز در مزرعه‌ی شخصی‌اش، لبخندی رضایت‌بخش بزند و با آرامش‌خاطر به فکر نوشتن رمان بعدی‌اش باشد.  

 

داستان لوییزا، تمامی ندارد.

«لوییزا» بعد از آنکه ماجراهایی که شرحش در رمان قبلی آمده را از سر گذراند، حالا در لندن زندگی می‌کند. او که صاحب مبلغی است که از کارفرمای قبلی به ارث برده، در آن شهر، خانه‌ای خریده است. او مجددا در کافی‌شاپی مشغول به کار می‌شود. «لی‌لی» بعد از مدت‌ها لوییزا را پیدا می‌کند و از او کمک می‌خواهد تا بتواند با خانواده‌ی پدری خود ارتباط برقرار کند. لوییزا از شغلی که در آن مشغول به کار است، ناراضی است و به کمک همکارش شغلی جدید پیدا می‌کند؛ اما این‌بار در آمریکا! حال او باید تصمیم بگیرد به لی‌لی کمک کند و در لندن بماند یا به آمریکا برود و شغل بهتری را تجربه کند. درست در همین بحبوحه است که مرد جوانی به نام «سام» با لوییزا آشنا می‌شود و این موضوع تصمیم گیری را برای وی بسیار مشکل‌تر می‌کند.

مخاطبان چه می‌گویند؟!

بعد از انتشار «پس از تو» در سطح جهان، بسیاری از خوانندگان از آن استقبال کردند و برخی نیز آن را به قوت رمان قبلی یعنی «من پیش از تو» ندانستند. با هم برخی از نظرات خوانندگان را می‌خوانیم که در صفحه‌ی اصلی سایت کتاب منتشر کرده‌اند:    

امیلی می (انگلستان): «وقتی رمان “من پیش از تو” را خواندم خیلی لذت بردم. به محض اینکه فهمیدم این رمان هم دنباله‌ی همان رمان است، سریع آن را خریدم و شروع به خواندنش کردم. اما وقتی تمام شد، نمی‌خواهم بگویم ناامید شدم؛ اما کاملا رمان قبلی را بیشتر دوست داشتم.

هیثر ک (کانادا): پس از تو، از آن دست رمان‌هاست که با خواندنش ماجرای آن همیشه همراه شما خواهد بود. عاشق شخصیت‌هایش خواهید شد و وقتی پایان آن را می‌خوانید، مطمئنا شوکه خواهید شد!

دایان هیتسفلد (اتریش): اصلا از این موضوع خجالت نمی‌کشم که بگویم این رمان آن‌قدر مرا عاشق خودش کرده بود که باعث شد تا مدت‌ها شب‌ها تا دیروقت توی رختخواب در حال خواندنش باشم؛ در حالی که باید صبح خیلی زود از خواب بیدار می‌شدم.

نیکی: بسیار متاسفم. بسیار متاسفم که این رمان نوشته شده است. من ترجیح می‌دادم این رمان هیچ‌وقت نوشته نمی‌شد. برای من داستان باشکوه «لوییزا و ویل» در همان صفحات پایانی رمان «من پیش از تو» تمام شد.

محمد یغمایی: به شما پیشنهاد می‌کنم قبل از خواندن این رمان حتما «من پیش از تو» را بخوانید. تقریبا مطمئنم این رمان می‌تواند شما را همان‌قدر تحت‌تاثیر قرار بدهد. رمانی عاشقانه که فقط مویز می‌تواند آن را بنویسید.

گروه اندوه درمانی!

در رمان قسمت‌هایی که در مورد انجمن «اندوه‌درمانی» است، بسیار تاثیرگذار از کار درآمده است. در واقع بسیاری از خوانندگان این قسمت را یکی از نقاط قوت رمان می‌دانستند. راز این قسمت از رمان را باید در زندگی شخصی نویسنده جست‌وجو کرد. مویز در دهه‌ی چهارم زندگی خود، چندسالی یکی از اعضای همین انجمن‌ها بوده و سال‌ها تحت درمان قرار داشته است. او معتقد است حضورش در این انجمن بسیار در روند زندگی‌اش تاثیرگذار بوده و دیدش را نسبت به موضوعات اطرافش تغییر داده است. مویز فکر می‌کند بیشتر مردم در شناخت اشتباه‌های زندگی‌شان دچار مشکل هستند و توجه به این موضوع در زندگی‌ آدم‌ها برای یک رمان‌نویس می‌تواند بسیار تاثیر‌گذار باشد. داستان این کتاب درباره‌ی دو شخصیت است که در پیشبرد اهداف داستان موثر هستند. داستان در این باره است که چطور می‌توانی آدمی را تغییر دهی و وقتی آن‌ها از تغییر سربازمی‌زنند، چگونه می‌توانی آن‌ها را با شرایط‌شان سازگار کنی. داستان درباره‌ی انتخاب‌هاست. درباره‌ی کیفیت زندگی‌ و چه کسی حق دارد تصمیم بگیرد، زندگی چطور باشد.

مویز؛ نویسنده‌ای علاقمند به دنباله‌نویسی

مویز نویسنده‌ای است که به دنباله‌نوشتن علاقه دارد. رمان «دختری که رهایش کردی» نیز از همین نویسنده، دنباله‌ای است بر «ماه عسل در پاریس». او در مورد نوشتن «پس از تو» با یکی از خبرنگاران مصاحبه کرد و درمورد انگیزه‌اش وارد گفت‌وگو شد:

دنباله‌های داستانی مانند روباه‌های حیله‌گر هستند. چه انگیزه‌ای از نوشتن دنباله‌ی کتاب «پس از تو» داشتید؟ صدای «لو» مانند صدای باقی شخصیت‌ها من را ترک نمی‌کرد؛ بخشی از آن هم به این دلیل بود که خواننده‌ها می‌خواستند درباره‌ی لو و اینکه چطور او به تجربه‌های آن‌ها مربوط می‌شود، صحبت کنند. بعد اینکه نوشتن فیلمنامه‌ی «من پیش از تو» به این معنی بود که او هر روز در ذهن من در رفت‌وآمد است. در نهایت، وقتی به خودم آمدم، دیدم من هم همان سوالی را می‌پرسم که دیگران می‌پرسند: «بعدش چه می‌شود؟»

 

برای خرید و مشاهده محصول کلیک نمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *