کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین 

قیمت محصول : ۴۴۰۰۰ تومان

برند : Paykan Pub

برای خرید و مشاهده محصول کلیک نمایید.

 

«چهار اثر از فلورانس اسکاول شین»  یکی از کتاب‌های محبوب در زمینه‌ی آثار موسوم به کتاب‌های «خودیاری» است. این اثر، کتابی کلاسیک در این زمینه محسوب می‌شود. این کتاب یکی از پرمخاطب‌ترین آثار در سطح جهان است که برای اولین بار در سال ۱۳۷۳ در ایران به چاپ رسید. 

کتاب چهار بخشی

این کتاب از چهار بخش مختلف تشکیل و در هر بخش آن، آموزه‌های مختلفی ارائه شده‌ است: ۱- بازی زندگی و راه این بازی؛ ۲- کلام تو عصای معجزه‌گر توست؛ ۳- درِ مخفی توفیق؛ ۴- نفوذ کلام. در این چهار مدخل، اسکاول شین با زبانی ساده و نثری سلیس، خواننده را با اندیشه‌ی اصلی خود مواجه کرده و از این طریق، پیام هر فصل را به او می‌آموزد. جملات قصار و حکایت‌های کوتاه بسیاری را می‌توان لابه‌لای آموزه‌های وی پیدا کرد که خواندن هر یک می‌تواند بسیار راهگشا باشد. او زندگی را به مثابه‌ی یک بازی مهم ارزیابی کرده است و اعتقاد دارد فقط باید راه و رسم این بازی را آموخت تا بتوان به‌عنوان یک بازیکن موفق در آن به موفقیت دست پیدا کرد.

بازی زندگی

«زندگی، یک بازی است؛ بیشتر مردم زندگی را پیکار می‌انگارند. اما زندگی پیکار نیست، بازی است. هر آنچه آدمی در خیال خود تصور کند – دیر یا زود – در زندگی‌اش نمایان می‌شود. مردی را می‌شناسم که از مرضی معین که بسیار نادر بود می‌ترسید. او آن‌قدر به آن مرض اندیشید و درباره‌اش مطالعه کرد که آن بیماری آشکارا بدنش را فراگرفت و مرد. او در واقع، قربانی خیال‌پردازی خود شد. برای پیروزی در بازی زندگی، باید نیروی خیالمان را آموزش دهیم. کسی که به قوه‌ی تخیل خود آموخته باشد که تنها نیکی را تصور کند و ببیند، خواهد توانست به همه‌ی مرادهای به‌حق دلش ـ خواه سلامت و خواه ثروت و خواه محبت و خواه دوستی یا هر آرمان بزرگ دیگر ـ برسد.» – قسمتی از متن کتاب

نقش کلام

در بازی زندگی، کلام نقشی تعیین‌کننده دارد؛ چه بسیارند کسانی که با کلام کاهلانه‌ی خود، به زندگی‌شان مصیبت فراخوانده‌اند.

تاثیر نفوذ کلام

اسکاول شین در این کتاب به‌شدت بر تاثیر ضمیر نیمه‌هشیار آدمی بر اعمال و رفتارهای وی تاکید می‌ورزد. در واقع افکار و کلام هر فرد در ضمیر نیمه‌هشیار وی موثر است و به‌طور غیرمستقیم بر رفتار وی اثر می‌گذارد. یکی از آموزه‌های اصلی اسکاول شین استفاده از قدرت «نفوذ کلام» بوده که آن را در یک مدخل جداگانه در کتاب توضیح داده است. او نیز به‌درستی دریافته بود که برای اینکه هر فرد بتواند در زندگی فردی موثر باشد و زودتر به اهدافش برسد، می‌بایست از قدرت کلام خود بهره ببرد. او معتقد بود هر آنچه  انسان در مورد دیگری بگوید، دیگری نیز همان‌گونه در مورد وی سخن خواهد گفت. در واقع هرکس چیزی را برای دیگری بخواهد در واقع همان خواسته را برای خود برگزیده است. «نفرین» همیشه به نفرین‌کننده برمی‌گردد. در واقع اگر کسی برای دیگری بدبختی بخواهد، بی‌تردید خود را دچار بدبختی خواهد دید و اگر  طلب خوشبختی کند، خود را نیز در موفقیت روزافزون می‌یابد.

 

نظرات خوانندگان

نظرات عموم خوانندگان در مورد کتاب می‌تواند برای کسانی که کتاب را نخوانده‌اند، بسیار راهگشا باشد. کتاب‌هایی که معمولا به‌عنوان کتاب‌های پرفروش شناخته می‌شوند، همیشه موافقان زیاد و البته مخالفان کمی دارند. این کتاب نیز از این قاعده مستثنا نیست. باهم نظر برخی از خوانندگان را مرور می‌کنیم: مرتضی: «به عقیده‌ی من اولین اتفاقی که در شروع خواندن کتاب رخ می‌دهد، این است که متوجه می‌شوید نمی‌توانید کتاب را به زمین بگذارید. اثر مملو است از آموزه‌های ذهنی فوق‌العاده به همراه تعداد بی‌شماری از مثال‌های واقعی»/ سارا: «پس از خواندن کتاب حس می‌کنید هیچ‌چیزی در این دنیا نمی‌تواند شما را از پا درآورد»/ حمید: «تا سی صفحه‌ی کتاب را تحمل کردم. خیلی عوامانه است. همه‌ی امور زندگی را ماورایی کرده است!»/ آرام: «من کتاب را در روزهای بی‌باوری و بی‌اعتمادی و منفی‌گری‌های بسیار خواندم و نمی‌خواهم بگویم عین آنچه در کتاب گفته شده رخ داد؛ اما مهم‌ترین دستاوردش برای من این بود که تونستم امیدوار باشم و به خودم بگویم با دید همیشگی یا منفی پیش رفتم، نتیجه این بود. حالا تا جایی که می‌توانم این دیدگاه را به مثبت و باور تغییر می‌دهم، ببینم چه می‌شود و بعید می‌دانم چیزی از دست بدهم!»

در مورد نویسنده

او سال‌ها در نیویورک به تدریس علوم متافیزیکی پرداخت. کلاس آموزشی او همیشه پذیرای انبوه افرادی بود که طالب یادگیری آموزه‌های معنوی بودند. او در خارج از آمریکا نیز بسیار محبوب بود. دلیل این محبوبیت انتشار کتاب‌هایش بود که به زبان‌های دیگر ترجمه و به چاپ رسیده بودند. به گفته‌ی آشنایان نزدیکش، او فردی بسیار مذهبی بود و رفتاری ساده داشت. در تدریس، اعتقادی به حفظ روش‌های آکادمیک نداشت و همیشه در کلاس‌های درسش از مثال‌های روزمره‌ی زندگی استفاده می‌کرد. او در کنار تدریس و نویسندگی، تصویرگر خوبی بود. خانم اسکاول شین در سال ۱۹۴۰ یعنی حدود ۷۵ سال پیش از دنیا رفت؛ اما هنوز کتاب‌هایش در سراسر جهان به چاپ می‌رسد و طرفداران بسیاری دارد.

فلورانس اسکاول شین متولد ۱۸۷۱ است. او در نیوجرسی متولد شد. شهرت او به‌خاطر نقاشی و آموزگاری بود.

 

برای خرید و مشاهده محصول کلیک نمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *