کتاب انسان خداگونه تاریخ مختصر آینده اثر یووال نوح هراری

خرید با تخفیف

کتاب انسان خداگونه تاریخ مختصر آینده اثر یووال نوح هراری 

قیمت با تخفیف : ۸۵۰۰۰ تومان

فروش توسط : Asim Pub

برای خرید کتاب اینترنتی و مشاهده کتاب با تخفیف کلیک نمایید.

 

کتاب «انسان خداگونه» کتاب پرفروش دیگری از «یووال نوح هراری» است که به‌تازگی به فارسی ترجمه شده است. همان‌گونه که از نام کتاب مشخص است، نویسنده در این اثر به توصیف تاریخ آینده‌ی نوع بشر، تجربه‌های انسان آینده و موضوعات و چالش‌های اخلاقی پیرامون او پرداخته است.

از این جا به کجا می رویم؟

این کتاب را باید دنباله‌ای موفق برای کتاب قبلی نویسنده یعنی «انسان خردمند» به حساب بیاوریم. کتابی که به محض انتشارش در سراسر جهان، با استقبال خوبی مواجه شد و توانست مخاطبانش را راضی کند. در واقع باید گفت: «هراری همچون کتاب پیشینش روایت تاریخ را با توصیف وقایع و تجربه‌های فردی انسان‌ها و نیز موضوعات اخلاقی مرتبط با پژوهش تاریخی پیش می‌برد. انسان خداگونه در پروژه‌ها و آرزوها و کابوس‌هایی کاوش می‌کند که قرن بیست‌ویکم را شکل می‌بخشند ــ از غلبه بر مرگ تا خلق زیست مصنوعی. این سوال که از اینجا به کجا می‌رویم؟ و این جهان شکننده‌ی کنونی را چگونه در برابر توانایی‌های نابودگرمان محافظت می‌کنیم؟ و …»

این کتاب در سال ۲۰۱۵ منتشر شده و تاکنون از فروش بسیاری در جهان برخوردار بوده است. کتاب می‌کوشد تا تصویری از زمان حال و آینده‌ی بشر را به خواننده ارائه دهد. تصویری که می‌تواند بسیار تفکربرانگیز، ترسناک، خوشایند و حتی مرموز به نظرآید. کتاب روایتی ساده و در عین حال جذاب دارد و ازاین‌رو بسیاری از خواننده‌ها را تا پایان با خود همراه خواهد کرد. در نقدی بر کتاب آمده است: «”انسان خداگونه” بیشتر با قابلیت‌هایی سروکار دارد که انسان‌ها در طول هستی خود کسب کرده‌اند و نیز تکاملشان به‌عنوان یک نوع برتر در جهان. کتاب قابلیت‌های کنونی نوع بشر و دستاوردها و تلاش‌های او را توصیف می‌کند تا تصویری از آینده به دست دهد. در این کتاب بسیاری از مباحث فلسفی همچون تجربه‌ی انسانی، فردگرایی، عواطف انسانی، و آگاهی به بحث گذاشته شده است. در قرن گذشته انسان کوشیده بر گرسنگی، طاعون و جنگ غلبه کند. پذیرش این نکته سخت است؛ ولی آن‌طور که هراری با سبک تجاری‌اش توضیح می‌دهد، این موارد دیگر نیروهایی غیر‌قابل‌مهار نیستند و تبدیل شده‌اند به موضوعات مدیریت‌پذیر. در نظر او، برای نخستین‌بار در تاریخ بشر، آدمیان از پرخوری می‌میرند تا از کم‌خوری و کمبود غذا.»

 

برای خرید اینترنتی کتاب و مشاهده کتاب تخفیف دار کلیک نمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *